Aparat EKG  ASPEL Green ECG v.05.101 odznacza się lekkością, niewielkimi gabarytami, łącznością z komputerem oraz wewnętrzną bazą pacjentów i badań. Ten 3-kanałowy aparat EKG umożliwia wykonywanie badań w pełnym zakresie 12 odprowadzeń, w tym ich automatyczną analizę i interpretację. Elektrokardiograf przeznaczony jest do diagnostyki kardiologicznej dorosłych i dzieci. Znajdzie zastosowanie we wszystkich placówkach służby zdrowia, a po odpowiednim przeszkoleniu również w warunkach domowych. 

Niezawodność w diagnostyce kardiologicznej

Elektrokardiograf  AsCARD Green ECG v.05.101 umożliwia wykonywanie badań EKG w zakresie 12 odprowadzeń. Na wyświetlaczu prezentowanych jest 1, 3, 6 lub 12 przebiegów EKG oraz częstość akcji serca (wybór dowolnego kanału). Aparat EKG AsCard pozwala również, przy wykorzystaniu specjalnych elektrod naklejanych bezpośrednio na mięsień sercowy, na bezpośrednią pracę na otwartym sercu . Dla pewności działania w każdych warunkach elektrokardiograf  wyposażono m.in. w zabezpieczenie przed impulsem defibrylującym.

Aparat pozwala na wykonanie do 130 badań automatycznych w trybie pracy akumulatorowej, ponadto zawiera funkcję oszczędności energii akumulatora. Jest lekki i poręczny, co sprawia, że w razie potrzeby można go łatwo przenieść.

 

Jakość zapisu

Aparat EKG Aspel Green ECG v.05.101 wyposażono w filtry zakłóceń sieciowych:

 • filtr zakłóceń sieciowych: do wyboru 50 Hz, 60 Hz
 • filtr zakłóceń mięśniowych: do wyboru 25 Hz, 35 Hz, 45 Hz
 • filtr izolinii: do wyboru 0,15 Hz, 0,45 Hz, 0,75 Hz, 1,5 Hz.

Elektrokardiograf prezentuje na wyświetlaczu Impulsy stymulujące,  wykryte pobudzenia stymulatora są sygnalizowane za pomocą dźwięku.

W aparacie EKG  ASPEL Green ECG v.05.101 można ustawić następujące parametry przebiegów: prędkość, czułość i intensywność wydruku.

 

Tryby pracy

W zależności od potrzeb można ustawić ręczny tryb pracy lub tryb AUTO. Tryb automatyczny pozwala na wykrywanie zaburzeń czynności serca również przez osoby nieposiadające specjalizacji kardiologicznej. Aparat przeprowadza automatyczną analizę i interpretację zgodne z normą EN 60601-2-25 (baza CSE), dostosowując wyniki interpretacji do wieku i płci pacjenta. Podczas badania automatycznego można wybrać funkcję zapisu do pamięci wewnętrznej sygnału EKG ze wszystkich 12 odprowadzeń jednocześnie z datą i godziną wykonania badania EKG, ustawieniami filtrów, czasem zapisu badania i opcjonalnie z danymi pacjenta i gabinetu. Długość zapisu badania automatycznego można ustawić na od 3 do 16 sekund. Przydatną funkcją jest detekcja odpięcia elektrody INOP niezależna dla każdej elektrody. Dodatkowe możliwości, związane z archiwizacją, przesyłaniem i edycją wyników badań EKG, zapewnia instalacja oprogramowania CARDIOTEKA.

 

Druk wyników badań

Elektrokardiograf ASPEL Green ECG v.05.101 wyposażony jest we wbudowaną drukarkę termiczną obsługującą papier o szerokości 58 mm. Pozwala ona na wydruk 1 lub 3 przebiegów EKG wybranej grupy w grupach po 3 odprowadzenia. Krzywe prezentowane są w układzie standardowym lub Cabrera. Do wyboru jest grubość wydruku linii krzywych EKG: normalna lub pogrubiona. Możliwy jest wydruk analizy i interpretacji automatycznego badania EKG i dołączenie do niego imienia i nazwiska pacjenta oraz danych gabinetu.

 

Wygląd i waga

Aparat EKG ASPEL Green ECG v.05.101 zawiera wyświetlacz monochromatyczny o przekątnej 4" z graficznym menu, wyświetlanym na ekranie, a także membranową klawiaturę alfanumeryczną z przyciskami funkcyjnymi. Na wyświetlaczu możliwa jest prezentacja  1, 3, 6 lub 12 przebiegów EKG. Menu dostępne jest w językach: polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim lub serbskim. Aparat zawiera zewnętrzny port USB typu Micro B służący do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi. Elektrokardiograf ASPEL Green ECG v.05.101 to jeden z najlżejszych aparatów do EKG: waży zaledwie 0,6 kg.

 

Przesyłanie danych

w celu przesyłu sygnału EKG w czasie rzeczywistym można zainstalować oprogramowanie CardioTEKA i poprzez zewnętrzny port komunikacyjny USB połączyć elektrokardiograf z komputerem osobistym. Umożliwia to np. natychmiastową weryfikację budzącego wątpliwości zapisu EKG przez doświadczonego specjalistę.

 

Archiwizacja danych

Aparat EKG AsCARD Green v.05.101 mieści w pamięci od 5 do 1000 ostatnich badań automatycznych (w zależności od ustawień). Za pośrednictwem portu USB można wyeksportować wybrane dane lub pełną bazę na PenDrive’a, a następnie do komputera, by archiwizować je na odpowiednim dysku.

 

Standardowe wyposażenie

 • Aparat do EKG Aspel AsCARD Green v.05.101
 • Elektrody kończynowe 4 sztuki (typ EKK)
 • Elektrody przedsercowe 6 sztuk (typ EPP)
 • Kabel EKG KEKG-30R
 • Zasilacz sieciowy medyczny M12-15
 • Papier RB1 szerokość 58 mm (1 rolka)
 • Żel do EKG
 • Instrukcja użytkowania

Opcjonalne wyposażenie

 • oprogramowanie CARDIOTEKA
 • walizka na sprzęt medyczny WMB5 v.001

Gwarancja wynosi 24 miesiące.