Metadane Znaczniki Tagi

 • analiza ekg

  Analiza EKG jest to interpretacja wyników EKG przez lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza kardiologa. Takie badanie EKG daje możliwość wykrycia wszelkich chorób i nieprawidłowości w obrębie pracy serca. Poprzez elektrody EKG, jak również i aparat EKG, tworzy się krzywa EKG, którą można wydrukować na papierze milimetrowym lub wysłać na komputer lekarza, by ten mógł dokonać odpowiedniej analizy i na jej podstawie dokonać interpretacji i analizy wyników EKG.

 • aparat ekg

  Aparat EKG jest to urządzenie, które służy do elektrokardiografii, a więc diagnozowania chorób serca w formie EKG, sprawdzając czynność elektryczną rytmu serca. Jest to najbardziej znana metoda diagnozy, dzięki której można wykryć wiele chorób serca i zaburzeń rytmu serca. Samo badanie ekg jest bezinwazyjne, bezbolesne i skuteczne w swoim działaniu. Można wykonać EKG spoczynkowe, jak również i próbę wysiłkową ekg. Jeśli pojawią się jakiekolwiek nieprawidłowości, należy działać natychmiast.

 • aparat ekg aspel

  Aparat EKG Aspel jest to urządzenie do pomiaru czynności elektrycznej serca, które jest najbardziej znanym z badań, które diagnozują choroby serca. Każda osoba powyżej 40 roku życia, powinna wykonać przynajmniej raz do roku badanie ekg serca, które odgrywa kluczowe znaczenie przy diagnozowaniu chorób serca. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne modele aparatów, w tym marki Aspel, które uznawane są za jedne z najlepszych, jeśli w grę wchodzi ich niezawodne działanie. 

 • aparat ekg przenośny

  Aparat EKG przenośny jest to urządzenie EKG, dzięki któremu bada się czynność elektryczną rytmu serca. Dzięki niemu możliwe jest sprawdzenie, czy serce działa prawidłowo czy też nie. Proste, szybkie, nieinwazyjne i co ważne bezbolesne badanie, dzięki któremu od razu można zinterpretować wynik EKG i postawić diagnozę, tym samym wprowadzając też stosowne leczenie. Na pewno aparaty ekg przenośne są w pełni komfortowe w codziennym ich wykorzystywaniu.

 • aparaty ekg

  Aparaty EKG są to urządzenia, które służą do nieinwazyjnej i bezbolesnej diagnozy chorób serca i zaburzeń jego rytmu. Takie aparaty pozwalają dokonać analizy pracy serca, wykrywając między innymi zawał serca, zapalenie mięśnia sercowego, bradykardię czy tachykardię. Są to innowacyjne sprzęty medyczne, które automatycznie wysyłają zapis EKG na urządzenie mobilne lekarza. Są proste w obsłudze, a do tego niezawodne w swoim działaniu. Warto spojrzeć na aparaty EKG dostępne w sklepie medycznym Kredos.

 • badanie ekg

  Badanie EKG serca jest to jedno z najbardziej znanych badań obok echa serca, które bada czynność elektryczną rytmu tego mięśnia. Poprzez takie proste, jednocześnie bezbolesne i nieinwazyjne badanie, można zdiagnozować wszelkie choroby, w tym zawał serca czy zapalenie mięśnia sercowego, ale także i zaburzenia rytmu serca, a więc tachykardię i bradykardię. Bez wątpienia kluczowe znaczenie ma diagnoza, by moc rozpocząć leczenie.

 • badanie elektrokardiograficzne

  Badanie elektrokardiograficzne jest to tradycyjne badanie EKG, w którym wykorzystywany jest aparat EKG, aby mógł on przeprowadzać badanie czynności elektrycznej serca. Dzięki takiemu badaniu możliwe jest zobrazowanie pracy serca pod kątem zawału, zapalenia mięśnia sercowego, uszkodzenia serca czy też zaburzeń rytmu serca, w tym tachykardii czy bradykardii. Na pewno EKG jest najbardziej istotnym badaniem do diagnozy wszelkich nieprawidłowości w jego obrębie. 

 • bradykardia

  Bradykardia jest to zaburzenie rytmu serca, które objawia się zwolnionym biciem, poniżej 60 uderzeń na minutę. Część osób genetycznie zmaga się z bradykardią, ale jeśli nie daje ona niepokojących objawów, wowczas nie trzeba jej leczyć. Jeśli jednak towarzyszą jej różnego rodzaju stany złego samopoczucia i niewłaściwego funkcjonowania, wtedy niezbędne jest leczenie bradykardii

 • choroba wieńcowa

  Choroba wieńcowa jest to inaczej choroba niedokrwienna serca, będąca zespołem chorobowym, który charakteryzuje się niedostatecznym ukrwieniem, czyli niedostatecznym zaopatrzeniem w tlen serca. Związane jest to przede wszystkim ze zwiężeniem, a często również i z zamknięciem światła tętnic wieńcowych, które odżywiają mięsień sercowy. Przy takiej chorobie niezwykle istotną rolę odgrywa dieta, aktywność, jak również i odpowiednie leki farmakologiczne.

 • choroby serca

  Choroby serca to wszelkie nieprawidłowości w obrębie pracy tego mięśnia, które mogą wskazywać na stan chorobowy. Ten może mieć różny przebieg i formę. Może dotyczyć wad wrodzonych, jak również i nabytych. Choroby serca mogą być związane zarówno z samą budową serca, jak również i nieprawidłową jego pracą, w tym bardzo znanymi zaburzeniami rytmu serca. Żadnych objawów nie można bagatelizować i natychmiast należy poddać je badaniu EKG serca, które wykrywa wszelkie nueprawidłowości. 

 • ciśnienie krwi

 • ciśnieniomierz

  Ciśnieniomierz jest to urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi, dzięki któremu można szybko i dokładnie zbadać ten najważniejszy z parametrów życiowych człowieka. Normy ciśnienia wynoszą 120-129/ 80-84 mmHg. Należy kontrolować wysokość, bowiem nadciśnienie tętnicze jest bardzo poważnym stanem chorobowym, który wymaga odpowiedniego leczenia. Sklep medyczny Kredos poleca różnorodne ciśnieniomierze w swojej ofercie, zarówno ręczne, półautomatyczne, jak również i automatyczne.

 • ciśnieniomierz automatyczny

 • co wykrywa ekg

  Co wykrywa EKG? Tak naprawdę zapis EKG jest w stanie przedstawić wszelkie nieprawidłowości w obrębie pracy serca. Badając czynność elektryczną rytmu serca, zdiagnozować można zarówno choroby serca, jak również i zaburzenia rytmu serca. Poprzez EKG widoczne są i choroby i zaburzenia, w tym różnego rodzaju arytmie, takie jak bradykardia, tachykardia czy migotanie przedsionków. Jeśli pojawiają się niepokojące objawy - należy działać natychmiast. 

 • ekg

  EKG jest to skrót, którym określa się elektrokardiografię, a więc badanie czynności elektrycznej serca, na podstawie którego można zdiagnozować wszelkie choroby serca i zaburzenia rytmu serca. Elektrokardiografai jest najbardziej popularnym badaniem serca, które jest bezbolesne i nieinwazyjne i można wykonywać je u każdego. Wyróżnia się EKG spoczynkoweEKG metodą Holtera, gdzie sprawdza się czynność elektryczną serca przez całą dobę. 

 • ekg dzieci

  EKG dzieci nie różni się tak naprawdę od tego, jakie przeprowadza się u dorosłych. Jedynie w kwestii elektrod EKG, nakładane są odpowiedniej wielkości, w zależności od wieku dziecka. Wiadomo bowiem, że zupełnie inne musi mieć kilkulatek, a inne osoba dorosła. Samo jednak badanie EKG u dzieci wygląda tak samo. Podłącza się elektrody, uruchamia aparat EKG, a następnie wykonuje się zapis EKG, który pozwala lekarzowi ocenić pracę serca dziecka i ewentualne w jego obrębie nieprawidłowości.

 • ekg przenośne

  EKG przenośne jest to aparat EKG, który służy do badania czynności elektrycznej serca, która sprawdza się w czasie diagnozowania chorób serca i wszelkich możliwych zaburzeń. Takie EKG skonstruowane zostało w taki sposób, by być wszędzie tam, gdzie potrzebuje go pacjent. W formie przenośnej, sprawdza się w szpitalach, gdzie niezbędne jest dokonywanie rutynowych badań ekg pacjentom leżącym w łóżkach. Sklep medyczny Kredos poleca aparaty EKG dla placówek medycznych. 

 • ekg serca

  EKG serca jest to badanie serca, jedno z najbardziej popularnych, które sprawdza się w diagnostyce chorób serca. Jego zadaniem jest sprawdzanie czynności elektrycznej serca, dzięki której można wychwycić wszelkie nieprawidłowości w jego obrębie. Wyróżnić można EKG spoczynkowe, jak również i EKG w formie badania holterowskiego, które zakładane jest całodobowo. Do przeprowadzenia EKG niezbędny jest aparat EKG, który można kupić w sklepie medycznym Kredos.

 • ekg spoczynkowe

  EKG spoczynkowe jest to tradycyjne badanie EKg serca, którego zadaniem jest sprawdzenie prawidłowości pracy tego najsilniejszego mięśnia w organizmie człowieka. Pacjent kładzie się na kozetce, na nadgarstki i kostki ma zakładane klipsy, a na klatkę piersiową w odpowiednich miejscach elektrody EKG. W trakcie badania pacjent leży spokojnie, a aparat EKG wykonuje zapis EKG, sprawdzając jak pracuje serce i czy widoczne są w jego obrębie jakiekoliek nieprawidłowości.

 • ekg w zawale serca

  EKG w zawale serca jest bardzo dobrze widoczne i każdy lekarz, który wykonuje EKG serca może na podstawie krzywej EKg i widocznych na niej załamków, zdiagnozować zawał serca, by dalej rozpocząć leczenie. Zawał przychodzi najczęściej niespodziewanie i bez żadnego przygotowania. Warto jednak dbać o swoje serce, stawiać na zdrową dietę, jak najmniej stresu, dużo odpoczynku, by ryzyko zawału zminimalizować. A jeśli już wystąpi, poddać się odpowiedniemu leczeniu.

 • elektrokardiograf

  Elektrokardiograf jest to urządzenie, które służy do przeprowadzania badania EKG. Taki aparat EKG wykorzystywany jest zarówno w szpitalach, w gabnetach lekarskich, jak również i w innych placówkach medycznych. Jest najczęściej wykorzystywanym urządzeniem w diagnostyce chorób serca. W zależności od przypadłości, można wyróżnić klasyczne aparaty EKG do wykonania elektrokardiografii spoczynkowej, jak równiez i holter EKG, zakładany całodobowo. 

 • elektrokardiograf opus mini

 • elektrokardiografia

  Elektrokardiografia jest to badanie EKG serca, które bada czynność elektryczną jego pracy. Zadaniem tego badania jest wykrycie wszelkich chorób serca i zaburzeń rytmu serca. Na ciele pacjenta umieszcza się elektrody, a następnie aparat EKG tworzy zapis EKG w formie krzywej EKG. Jeśli widoczne są jakieś nieprawidłowości, lekarz może zdiagnozować chorobę i rozpocząć w tym kierunku odpowiednie leczenie. EKG serca powinno wykonać się proflaktycznie raz do roku.

 • elektrokardiografy

  Elektrokardiografy są to urządzenia, które mają za zadanie wykonać badanie EKG serca, badające czynność elektryczną jego pracy. Poprzez elektrody, tworzy się zapis EKG w formie krzywej EKG, który może być wydrukowany na papierze milimetrowym lub wysłany bezpośrednio na urządzenie lekarza. Współczesne aparaty EKG posiadają wiele funkcji i udogodnień, dzięki którym można wykryć każdego rodzaju choroby serca i zaburzenia jego rytmu. 

 • elektrokardiogram

  Elektrokardiogram jest to inaczej EKG, a więc badanie czynności elektrycznej serca, które pozwala wykryć nieprawidłowości w obrębie pracy serca. Na ciele człowieka umieszcza się elektrody EKG, a następnie uruchamia się aparat EKG, który tworzy zapis EKG w formie krzywej EKG. Na podstawie tego badania można wykryć choroby serca, w tym zawał serca, zapalenie mięśnia sercowego czy zaburzenia rytmu serca. W sklepie medycznym Kredos dostępne są różnorodne aparaty EKG, w tym cenionej na rynku marki Aspel. 

 • HL7

  HL7  jest to standard cyfrowej wymiany informacji w środowisku medycznym. Powstał on w 1987 roku i z pewnością stanowi niezwykle duże udogodnienie dla personelu zajmującego się służbą zdrowia. Swoim zasięgiem obejmuje zarówno kwestie kliniczne, finansowe, jak również i administracyjne, gwarantując szybki i co istotne bezpieczny przepływ informacji. Wszystkie urządzenia medyczne, które działają dziś na rynku, muszą posiadać standard HL7. 

 • interpretacja ekg

  Interpretacja EKG jest to sprawdzenie zapisu EKG serca i dokonanie jego analizy, na podstawie której można postawić diagnozę lub ją wykluczyć. Na pewno dokonując interpretacji, osoba taka musi posiadać niezbędną wiedzę, jak również i kwalifikacje, by móc postawić trafną diagnozę. Interpretacji wyników poddaje się lekarz rodzinny lub kardiolog. Krzywa EKG może być wydrukowana na papierze milimetrowym lub wysłana na urządzenie lekarza. 

 • migotanie przedsionków

  Migotanie przedsionków jest to arytmia, a więc zaburzenie rytmu serca, które objawia się nieskordynowaną aktywacją przedsionków. Taki stan jest bardzo niebezpieczny dla samego serca, stąd też im szybciej zostanie on zdiagnozowany, chociażby w badaniu EKG serca, tym szybciej można podjąć odpowiednie leczenie, aby nie doprowadzić do jeszcze bardziej poważnych problemów, które mogą zarażać zdrowiu, a nawet i życiu osoby chorej. Aparat EKG wykrywa wszelkie nieprawidłowości. 

 • nadciśnienie tętnicze

  Nadciśnienie tętnicze jest to ciśnienie powyżej 140/90 mmHg. Jest to stan niebezpieczny, który może prowadzić do zagrożenia zdrowia, jak również i życia osób chorych. Najczęściej związany jest on z niewłaściwym trybem życia, czyli mało ruchu, nieodpowiednia dieta, dużo stresu i mało snu. W leczeniu tej choroby kluczowe więc znaczenie odgrywa zdrowy tryb zycia i codzienny pomiar temperatury za pomocą ciśnieniomierza. Taki można kupić w sklepie medycznym Kredos. 

 • naprawa sprzętu medycznego

 • nerwica serca

  Nerwica serca jest to dolegliwość, która wiąże się ze stanem psychicznym pacjenta. Nie jest sama w sobie chorobą, ale jest zaburzeniem pracy mięśnia sercowego, objawiająca się bólem w klatce piersiowej, dusznościami, jak również i problemem z oddychaniem. Jej występowanie dotyczy przede wszystkim sytuacji stresowej.Człowiek się stresuje, serce szybko bije, nie można złapać oddechu. Kiedy stres mija, objawy również mijają.

 • normy ciśnienia

  Normy ciśnienia określają, jakie jest prawidłowe ciśnienie krwi, które jest jednym z najważniejszych parametrów życiowych człowieka. Dziś coraz większa ilość ludzi choruje na nadciśnienie tętnicze, dlatego też tak ważne i istotne jest to, by dokonywać regularnych pomiarów. Jest to możliwe poprzez ciśnieniomierze, które warto posiadać w swoim domu, by móc szybko dokonać codziennych pomiarów. Prawidłowe ciśnienie wynosi 120-129/80-84 mmHg.

 • odprowadzenia ekg

  Odprowadzenia EKG są to ,,kable", które łączą elektrody EKG z aparatem EKG, dzięki czemu możliwy jest zapis EKG w formie krzywej EKG. Wśród najbardziej popularnych marek, które oferują tego typu rozwiązania, kluczowe znaczenie odgrywa Aspel - numer jeden na rynku w kwestii niezawodnych aparatów EKG. Jeśli chodzi o same odprowadzenia, te muszą gwarantować jak najlepszy przepływ, aby wynik ekg był w pełni miarodajny i dokładny.

 • opus string mini

 • pomiar tętna

 • prawidłowe ekg

  Prawidłowe EKG jest to odpowiedni zapis EKG, który nie wykazuje zupełnie żadnych nieprawidłowości w obrębie pracy serca i zaburzeń jego rytmu. Krzywa EKG jest w pełni prawidłowa, co oznacza, że serce pracuje odpowiednio dobrze i nie widać absolutnie żadnych odchyleń od normy. Aparat EKG jest urządzeniem, które wykonuje badanie bezboleśnie i nieinwazyjnie, co sprawia, że taka forma diagnozy serca nie powinna być dla nikogo żadnym problemem. 

 • sprzęt medyczny serwisowanie

 • string mini

 • tachykardia

  Tachykardia jest to arytmia serca czyli zaburzenia rytmu serca, które objawiają się zbyt szybkim biciem serca powyżej 100 uderzeń na minutę. Taki stan może być chwilowy, związany z konkretnymi sytuacjami wywołującymi emocje czy pod wpływem stresu, ale może również występować cały czas i wówczas niezbędne jest podjęcie odpowiedniego leczenia. Tachykardię łatwo jest rozpoznać w trakcie badania ekg serca, gdzie na zapisie ekg widoczne są charakterystyczne zmiany

 • tętno

 • tętno normy

 • zaburzenia pracy serca

  Zaburzenia pracy serca to inaczej arytmia, a więc stan chorobowy, który związany jest z nieprawidłowym rytmem serca. Można wyróżnić przyspieszone jego bicie, zwolnione bicie, jak również i nieregularne bicie. Wszelkie mogą być bardzo niebezpieczne, stąd też w przypadku niepokojących objawów, warto wykonać badanie EKG serca, a następnie na jego podstawie postawić diagnozę i wprowadzić ewentualne leczenie Aparat EKg jest w stanie wykryć niemal wszystkie nieprawidłowości w zakresie arytmii serca.

 • zaburzenia rytmu serca

  Zaburzenia rytmu serca są to wszelkie nieprawidłowości w kwestii prawidłowego bicia serca. Takie zaburzenia określane są inaczej jako arytmie i mogą one przyjąć różnorodną formę. Najczęściej występującą jest tachykardia, a więc przyszpieszone bicie serca. Mniej popularną jest bradykardia, czyli zwolnione bicie serca. Bardzo często się pojawiającym jest także migotanie przedsionków. Zaburzenia rytmu serca widoczne są podczas badania ekg.

 • załamki w ekg

  Załamki w EKG to tworzona krzywa EKG, która pojawia się podczas wykonywania badania elektrokardiograficznego, pospolicie zwanego EKG serca. Na podstawie widocznych załamków i ich odchyleń od normy, można postawić diagnozę w kwestii chorób serca, jak również i wszelkich pojawiających się nieprawidłowości. Lekarz kardiolog posiada stosowną wiedzę i kompetencje, by patrząc na zapis wiedzieć, czy pacjent ma problem z sercem czy też nie.

 • zapalenie mięśnia sercowego

  Zapalenie mięśnia sercowego jest to poważna choroba serca, która zazwyczaj związana jest z obecnością wirusów w sierdziu i osierdziu. Stan ten może doprowadzić do zaburzeń rytmu serca, jak również i do chorób serca, jakie mogą zagrażać zdrowiu, a nawet i życiu osoby chorej. Wykonując EKG serca, wykryć można wszelkie nieprawidłowości w jego obrębie, co sprawia, że możliwe jest stosowne leczenie. EKG jest najbardziej popularnym badaniem serca.

 • zapis ekg

  Zapis EKG jest to tworzona krzywa EKG, która powstaje podczas badania EKG serca. Na ciele pacjenta umieszcza się elektrody EKG, które to badają czynność elektryczną pracy serca, wychwytując wszelkie nieprawidłowości, w tym choroby serca, jak również i zaburzenia rytmu serca. Na podstawie zapisu lekarz może sprawdzić, czy serce pracuje prawidłowo czy jednak widoczne są jakieś nieprawilowości. Taki zapis ekg można wydrukować na papierze milimetrowym lub wysłać na komputer lekarza.