Wybierając serwis sprzętu medycznego, każdy powinien wybrać firmę, która będzie w stanie sprostać jego potrzebom i oczekiwaniom. W zależności od rodzaju sprzętu i jego producenta, serwisy świadczą określone usługi w zakresie naprawy oraz przeglądów technicznych urządzeń medycznych. Istotne jest, aby firma serwisowa była sprawdzona i doświadczona. Najważniejszym elementem jest odpowiednia współpraca pomiędzy placówkami medycznymi a serwisem.
Wszystkie placówki medyczne (szpitale, przychodnie zdrowia, gabinety lekarskie, kliniki), zarówno państwowe, jak i prywatne, potrzebują wsparcia serwisu urządzeń medycznych. Najważniejszym elementem jest odpowiednia współpraca, dzięki której placówki medyczne uzyskają pomoc i wsparcie w opiece nad sprzętem.Firmy serwisowe, posiadajace wiedzę dotyczącą użytkowania i naprawy aparatury, są w stanie przeprowadzić szkolenia personelu z zakresu obsługi i prawidłowego użytkowaniaurządzeń.
Aparatura medyczna jest wyrobem medycznym i podlega pełnemu serwisowi, zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych. Wśród dostępnych urządzeń, jednym z bardzo często stosowanych w placówkach jest aparat USG. Każdy szpital, przychodnia czy prywatny gabinet, który posiada takie urządzenie, musi serwisować aparat USG, zgodnie z zaleceniami i wytycznymi samego producenta. Jest to obowiązek każdego, kto jest odpowiedzialny za sprzęt, jego sprawne i co istotne, bezpieczne wykorzystywanie. Stawiając na sprawdzony serwis medyczny aparatów USG, można mieć pewność, że placówka będzie operować niezawodnym sprzętem, a ryzyko awarii będzie minimalne. Prawidłowo działający sprzęt może uratować ludzkie zdrowie, a często nawet i życie. Aparat USG wykorzystywany jest przy większości badań diagnostycznych, jak również przy obserwacji postępów leczenia. Dlatego bardzo ważne jest, aby w przypadku nieprawidłowości, współpracować z profesjonalistami.
Jak prawidłowo obsługiwać aparat USG?
Kupując ultrasonograf, należy pamiętać o właściwym montażu, ustawieniu oprogramowania i innych elementach, które wpływają na odpowiednią eksploatacją. Istotne znaczenie odgrywa instrukcja obsługi urządzenia. Sprzęt medyczny będzie działał prawidłowo, jeśli zadba się w pełni o jego odpowiednie eksploatowanie. Stosując się do wytycznych z instrukcji, zgodnie z zaleceniami producenta, mamy pewność że sprzęt jest obsługiwany we właściwy sposób.
Jeśli chodzi o średni czas działania aparatu USG, działa on od 8 do 10 lat. Bardzo ważne, aby w czasie użytkowania aparatu, korzystać z wyznaczonych terminów przeglądów sprzętu. Współpraca z firmą serwisową, gwarantuje badania techniczne, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, przeglądy aparatów USG i wszelkie naprawy aparatury medycznej. Dzięki nim, każde urządzenie może działać poprawnie i bezpiecznie.
Co wpływa na pracę aparatu USG?
Żywotność sprzętu w dużej mierze wpływa na to, jak wygląda eksploatacja urządzenia. Istotne znaczenie mają czynniki, które wpływają znacząco na pracę i działanie aparatu USG. Co więc stanowi kluczowe znaczenie, by sprzęt działał poprawnie? Jakie elementy są istotne, aby móc jak najdłużej cieszyć się bezawaryjnym sprzętem?
- producent sprzętu USG i odpowiednia cena - już na etapie kupna sprzętu można znacząco wpłynąć na jakość urządzenia i jego długie wykorzystanie. Duże znaczenie ma producent sprzętu. Firma, która cieszy się renomą i uznaniem, ma tysiące zadowolonych klientów i oferuje produkty z najwyższej półki dla branży medycznej, jest bardzo atrakcyjna dla kupującego. Jeśli w grę wchodzi cena, niekoniecznie trzeba kupować najdroższe aparaty USG, Idąc jednak w drugą stronę, te najtańsze niestety, nie zawsze spełniają swoje zadania i role. Dobrze jest poznać opinie o urządzeniach, sprawdzić ich specyfikację i dopasować sprzęt w pełni do swoich potrzeb.
- dbałość o czystość aparatu USG - odgrywa bardzo ważną rolę. Wpływa znacząco na trwałość sprzętu i jego bezawaryjność. Należy więc stosować odpowiednie środki chemiczne przeznaczone do takich urządzeń. Bardzo ważna jest także dbałość o okablowanie sprzętu. Należy zwrócić uwagę na to, aby ustawienie urządzenia pozwoliło na zabezpieczenie kabli przed ewentualnymi przetarciami, a w konsekwencji przed uszkodzeniem. Istotne znaczenie ma także dbanie o głowicę USG. Każdego dnia powinna być ona dokładnie wyczyszczona z żelu, który stosuje się podczas badania. Głowica powinna być zawieszona na wieszaku znajdującym się na aparacie.
- przeglądy techniczne sprzętu medycznego - kolejny bardzo ważny element, dzięki któremu sprzęt jest na bieżąco sprawdzany i kontrolowany. Przeglądy techniczne sprzętu medycznego są obowiązkiem, który spoczywa na dyrekcji placówki, jak również na właścicielach klinik, przychodni czy gabinetów lekarskich. W trakcie sprawdzania sprzętu, inżynierowie serwisu urządzeń medycznych biorą pod uwagę wszelkie istotne kwestie, które dotyczą sprawnego i bezawaryjnego działania ultrasonografów.
- naprawy sprzętu medycznego - wiadomym jest, iż lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego też nie powinno dopuszczać się do awaryjności maszyny. Dzięki regularnemu serwisowi gwarancyjnemu i pogwarancyjnemu sprzętu medycznego, jest to jak najbardziej możliwe. Jak każde jednak urządzenie i najlepsze aparaty USG mogą ulec awarii. Tutaj kluczowe znaczenie ma szybka reakcja i natychmiastowa naprawa aparatury medycznej, tak, aby nie dopuścić do jeszcze większych uszkodzeń i aby szybko rozwiązać problem, mogąc dalej służyć pacjentom w wykonywaniu badań USG.
Istota serwisu medycznego
Nie ma wątpliwości, iż serwis sprzętu medycznego odgrywa niezwykle ważną rolę w kwestii sprawności urządzeń medycznych, w tym aparatów USG. Bardzo duże znaczenie ma współpraca z odpowiednimi firmami, które świadczą usługi serwisowania sprzętu i zajmują się kompleksowo wszelkimi działaniami w obrębie ich prawidłowej pracy.
Wśród serwisów istniejących na rynku w branży medycznej, na pewno na uwagę zasługuje Kredos - sklep medyczny i serwis aparatury medycznej, który jest zawsze tam, gdzie potrzebuje go klient. Dzięki niemu można zakupić najwyższej jakości urządzenia, w tym właśnie aparaty USG, które są jednymi z najczęściej wykorzystywanych, jeśli w grę wchodzi diagnozowanie pacjentów, poszukiwanie przyczyn konkretnych dolegliwości i kontrolowanie stanu osób chorych w trakcie prowadzonego leczenia, a w przypadku głowic wykorzystywanych w ginekologii, do pełnej kontroli rozwijającego się w łonie matki płodu.